Proponujemy: Schody drewniane

Podział schodów drewnianych
  • Schody drabiniaste - składają się z belek policzkowych albo policzków, podnóżków. Stosowane są w magazynach, budynkach gospodarczych itp.
  • Schody ze stopniami osadzonymi w policzkach - składają się z policzków, podnóżków i przednóżków.
  • Schody ze stopniami wsuwanymi w gniazda wyżłobionych policzków.
  • Schody ze stopniami nakładanymi albo siodłowymi
  • Schody wachlarzowe.
  • Schody kręte.
  • Schody gięte.
  • Schody spiralne.
  • Schody półkowe.
  • Schody dywanowe.

 

Schody w domu muszą być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne, ale to nie wszystkie wymagania, jakie stawiamy sobie przy ich produkcji. Równie ważne jest dopasowanie konstrukcji do wnętrza – zarówno pod względem warunków technicznych, jak i względów estetycznych. Dla osób poszukujących naprawdę niebanalnych rozwiązań proponujemy schody gięte, które doskonale uzupełnią każde wnętrze.

Drewniane schody gięte stanowią jeden z ciekawszych wizualnie konstrukcji. Ich nietypowe kształty sprawiają, że schody stają się prawdziwą ozdobą przestrzeni. Taki projekt zachęca też do tego, aby schody znajdowały się w reprezentacyjnym miejscu w domu i były elementem wystroju wnętrza. Ich dodatkową zaletą jest wrażenie lekkości i elegancki, ponadczasowy charakter.

Przy projektowaniu i produkcji schodów giętych najważniejsze jest dla nas zadowolenie klienta. Nasz doświadczony zespół potrafi sprostać nawet niecodziennym wymaganiom, czego efektem są piękne, trwałe schody. Wyjątkowo atrakcyjnym elementem schodów giętych są niepowtarzalne kształty całej konstrukcji, głównie poręcze i balustrady, które mogą przyjąć rozmaite formy.

Każdy projekt wykonujemy na indywidualne zamówienie, dzięki czemu mają Państwo pewność, że schody będą jedyne w swoim rodzaju. Do budowy konstrukcji wykorzystujemy najwyższej jakości drewno europejskie lub egzotyczne, które obrabiamy przy pomocy nowoczesnych maszyn CNC. Takie zaplecze techniczne pozwala nam na produkcję schodów w sposób niezwykle efektywny i precyzyjny, co jest szczególnie ważne przy konstrukcji schodów giętych.
 

 

Samonośne schody wangowe opierają swoją konstrukcję na wangach, czyli tak zwanych policzkach. Są to belki nośne, które zapewniają stabilność i wytrzymałość schodów. W zależności od warunków indywidualnego zamówienia schody samonośne wangowe mogą być proste, zabiegowe lub kręcone. Schody proste zajmują najwięcej miejsca, ale za to uznawane są za najbardziej wygodne. Konstrukcja zabiegowa (ze spocznikiem lub bez) może być stosowana już w mniejszych wnętrzach, natomiast na schody kręcone najczęściej decydują się właściciele domów o dość niewielkiej przestrzeni, ponieważ zajmują najmniej miejsca.

Schody wangowe, czyli policzkowe są doskonałym połączeniem lekkiej konstrukcji schodów drewnianych samonośnych z pewnością trwałej i solidnej budowy, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. Zaletą wykorzystania policzków montowanych od strony zewnętrznej, jest nie tylko stabilność konstrukcji, ale także ochrona ściany tuż przy schodach.

Wykonujemy schody na zamówienie – projekt jest idealnie dopasowany do potrzeb Klienta. Schody mogą być wykonane z gatunków drewna europejskiego lub egzotycznego, z różnego rodzaju balustradą i typem podstopni. Dzięki temu projekt idealnie jest idealnie dopasowany do wnętrza, a schody stanowią piękny i funkcjonalny element domu.

Przy produkcji schodów korzystamy z wielu lat doświadczeń – nasi pracownicy to w pełni profesjonalna kadra, która od projektu aż po montaż schodów kieruje się swoją wiedzą, potrzebami klienta i przekonaniem, że każde zlecenie musi być wykonane na najwyższym poziomie.

 

 
Schody półkowe to coraz częściej wybierany rodzaj schodów. Schody zwane inaczej wspornikowymi czy bolcowymi zyskują na popularności przede wszystkim za sprawą ciekawych efektów wizualnych. Ponieważ stopnie są montowane bezpośrednio do ściany nośnej budynku tego typu konstrukcja daje złudzenie „zawieszenia w powietrzu”. Ponadto brak stelaża i dodatkowych balustrad sprawia, że tego typu schody wyglądają bardzo nowocześnie i doskonale zdobią wnętrze domu czy mieszkania.

 

 

 

Schody dywanowe to znakomita propozycja dla wielbicieli oryginalnego stylu i niebanalnych rozwiązań. Jest to rodzaj schodów wspornikowych, które wyróżniają się na tle innych pod względem swojej konstrukcji – stopnie mocowane tylko z jednej strony do ściany, za pomocą specjalnych wsporników. Cechą charakterystyczną schodów dywanowych jest jednakowa grubość stopnicy i podstopnicy oraz połączenie tych elementów pod kątem prostym.

Niezwykły sposób konstrukcji schodów dywanowych sprawia, że na pierwszy rzut oka wydają się one lewitować w powietrzu. Ale dzięki odpowiedniemu doświadczeniu pracowników, którzy odpowiadają za proces projektu i produkcji, schody dywanowe są całkowicie bezpieczne i stabilne.

Ten rodzaj schodów najlepiej wygląda w nowoczesnych wnętrzach, urządzonych w stylu minimalistycznym. Nadają lekkości i nie przytłaczają przestrzeni, zarazem zapewniając niespotykany efekt wizualny. Schody dywanowe z uwagi na swoją oszczędną konstrukcję znakomicie sprawdzają się też w niewielkich wnętrzach.

Usługi, jakie oferujemy naszym Klientom obejmują cały, skomplikowany proces związany z wyborem schodów. Na początku wykonujemy projekt, wraz z trójwymiarową wizualizacją oraz wyceną schodów. Następnie zajmujemy się produkcją elementów konstrukcji, korzystając z nowoczesnego parku maszynowego i współpracując z najlepszymi tartakami. W końcu montujemy schody na miejscu, u Klienta.
 

 

Schody kręcone zaprojektowane przez naszą firmę, to klasyczna forma w nowoczesnym wydaniu. Do wyrobu tego typu schodów używamy często materiałów takich jak cięte szkło, aluminium czy stal, które w odpowiednim połączeniu sprawiają, że schody wyglądają jeszcze bardziej spektakularnie.  Tak zaaranżowane schody nadadzą każdemu wnętrzu świeżego, nowoczesnego stylu, a dzięki spiralnej konstrukcji pozwolą dodatkowo na zyskaniu większej ilości wolnej przestrzeni. Schody spiralne są więc optymalnym rozwiązaniem dla osób praktycznych, poszukujących równowagi pomiędzy użytecznością i ciekawym designem. .